Owijarka Bel Z-563

Owijarka bel Z-563 przeznaczona jest do owijania bel masy zielonej z trawy i roślin motylkowych, zebranych prasami zwijającymi. Owijarka może owijać bele o średnicy do 1,5 m i masie do 1100 kg przy użyciu folii o szerokości 500 oraz 750 mm. Owijarka współpracuje z każdym ciągnikiem rolniczym, ponieważ standardowo napędzana jest przez WOM. Pozwala to uniknąć podłączania przewodów i mieszania olejów w układach hydraulicznych.

O1.jpg

Maszyna posiada niezależną instalację hydrauliczną służącą do wyładowywania owiniętych bel. Uruchomienia oraz zatrzymania obrotnicy dokonuje się poprzez zwolnienie lub zaciągnięcie dźwigni hamulca. Umieszczenie elementów sterowania na obudowie owijarki umożliwia prostą obsługę urządzenia bez konieczności siedzenia w kabinie ciągnika. Owijarka może być dodatkowo wyposażona w silnik elektryczny mocy 2.2 kW, umożliwiający jej pracę bez użycia ciągnika. Każda owijarka z napędem WOM jest przystosowana do zamontowania silnika oraz instalacji elektrycznej w późniejszym czasie.

Dodatkowym urządzeniem wspierającym pracę podczas owijania, jest ustawiacz bel. Jest to urządzenie przeznaczone do odbioru i automatycznego obracania beli osią walca do pozycji pionowej. Pozwala to na łatwe złapanie beli chwytakiem w pożądanej pozycji, a tym samym eliminuje bardzo uciążliwe przewracanie beli ręcznie.

Galeria produktu